NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 Słowo Przewodniczącego Komisji Charytatywnej  Konferencji Episkopatu Polski na
Niedzielę Miłosierdzia

 

(…)  Tegoroczny  Tydzień  Miłosierdzia  jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację w Polsce i na świecie, ze względu na panującą  epidemię!  Sługa  Boży  Kardynał  Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację w tym roku  oczekujemy,  w  jednym  ze  swoich  listów pasterskich  na  Tydzień  Miłosierdzia powiedział:  „Miłosierdziem  budujemy Kościół Boży” (XXXIII Tydzień Miłosierdzia 2-8.X.1972). To jakże ważne stwierdzenie niezłomnego Pasterza Kościoła w Polsce zostało wybrane na hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia  w  tym  trudnym  czasie.  Niech  nauczanie Prymasa Tysiąclecia na nowo stanie się dla nas duchową siłą, żywym  wzorem,  zachętą  i  drogowskazem,  szczególnie  w  pełnieniu dzieł  miłosierdzia.  W  sformułowanym  przez  siebie 

programie  Społecznej Krucjaty Miłości, w punkcie 9, apelował do wszystkich Polaków: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie”.(…)  
Niech to błogosławieństwo pokoju umacnia nas w tym trudnym czasie.  Niech  będzie  źródłem  siły  dla  wszystkich,  którzy  z  narażeniem swego  zdrowia  i  życia  ratują  zdrowie  i  życie  innych.  Niech  będzie  znakiem wdzięczności za każdy gest miłosierdzia i niech rozpala w  nas  jego  płomień.  A  Maryja,  Matka Miłosierdzia  i  Pocieszycielka strapionych, niech wyprasza nam zwycięstwo.


Wrzesień 2020
BuaXua Calendar