Tworzymy kolejny, czwarty Krąg Rodzin Domowego Kościoła.  Zachęcam wszystkich małżonków, którym leży na sercu dobro ich rodziny i małżeństwa, do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła działająca w naszej parafii.

Pierwsze spotkanie kandydatów do nowego Kręgu Rodzin w następną niedzielę (12 stycznia 2020r.) po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

DOMOWY   KOŚCIÓŁ

Rodzina jest najważniejsza. Wszyscy pewnie podpiszą się pod tak sformułowanym zdaniem. Rządzący naszą Ojczyzna nieustannie to powtarzają, podobnie mówią różne instytucje, zarówno te, które działają w wymiarze ogólnoświatowym, jak również w wymiarze naszych środowisk. Gorzej jest z realizacją zadań, jakie spoczywają na rodzinie i konkretną pomocą adresowaną do rodziny. Także wizja rodziny, szczególnie  w ostatnim czasie, bywa dyskutowana, a tradycyjny jej obraz poddawany jest nieustannej krytyce.  Istnieje potrzeba  pracy  nad  rodziną  i  dla  rodziny.  Kościół  od  lat  stara  się  wychodzić  naprzeciw  rodzinie  z konkretną propozycją współpracy. W latach 70-siątych pojawił się  Ruch, który  skupia rodziny i  włącza się  w plan  pracy  formacyjnej.  Jest  to  Ruch  Domowego  Kościoła, który swoją pracę formacyjną opiera na dwóch filarach. Jeden z nich został zaczerpnięty z francuskiego Ruchu Équipes Notre-Dame a drugi filar wyrósł z działającego od lat młodzieżowego Ruchu Światło-Życie (wcześniej nazywanego Oazą Żywego Kościoła). Ojcem tego Ruchu jest polski duchowny, dziś kandydat na ołtarze, ks. Franciszek Blachnicki. Ruch ten ma dobrze opracowany program pracy formacyjnej i wieloletnie doświadczenie,  które  przyniosło  wspaniałe owoce  w  postaci  pięknie  uformowanych  małżeństw.Wrzesień 2020
BuaXua Calendar