Godzina Łaski dla świata - 8 grudnia

W niedzielę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W  tym  dniu  pragniemy  wspólnie  przeżyć Godzinę  Łaski. Matka  Boża  podczas  objawienia  w  1947  wypowiedziała  słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta  Godzina  była  rozpowszechniona.  Wkrótce  ludzie  poznają  wielkość  tej  Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.”
II Niedziela Adwentu będzie obchodzona jako Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Z tą uroczystością wiąże się tzw. Godzina Łaski. Przeżyjemy ją na sumie od 12.00 do 13.00.

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo  zwane  Godziną  Łaski.  Przypada ono w uroczystość Niepokalanego  Poczęcia  Najświętszej  Maryi  Panny - 8 grudnia od godziny 12 do 13.

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki i Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

• Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
  • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
  • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
  • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
  • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan. Takie jest bowiem przesłanie, więcej, wręcz polecenie Maryi.

MATKO NAJŚWIĘTSZA DZIĘKUJEMY CI ZA TĘ ŁASKĘ, którą nam dziś gwarantujesz. dziękujemy, że otworzyłaś dla nas swoje serce!