Dom Formacji

Dom Formacji im. Św. Jana Pawła II powstał z inicjatywy Proboszcza tejże Parafii ks. Henryka Dziadczyka.

Rozkład zajęć stałych w Domu Formacji:

Poniedziałek - 17:30 - spotkanie Klubu AA
Wtorek - 16:00 - oaza Dzieci Bożych
Środa - co druga środa po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Wspólnoty św. Jana Pawła II
Czwartek - po wieczornej Mszy Św. - próba Chóru Parafialnego
Piątek - 19:00 - spotkanie formacyjne Młodych św. Jana Pawła II
Sobota - godz. 11:00 - próba scholi
Druga sobota miesiąca po wieczornej Mszy św. - spotkania Bractwa Szkaplerza

Propozycje kursów Szkoły Nowej Ewangelizacji - <więcej>

"W dobrych zawodach wystąpiłem,
bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem."
(2 Tm 4,7)

Kurs Nowe Życie

Dobra Nowina dla Ciebie

Bóg kocha Cię nieustannie – niezależnie od tego, czy Ty Go kochasz. Jezus oddał życie za Ciebie
– pokonał wszelkie zło, które Cię ogranicza. Dzięki Niemu możesz teraz zacząć Nowe Życie.

Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego (J 3,3).

Zapraszamy Cię na „Nowe życie”. To dwudniowy kurs, podczas którego głosimy Dobrą Nowinę o zbawieniu.
To czas doświadczenia Bożej Miłości, spotkania z Jezusem, który uwalnia od winy i lęku.

Jest to wstępny kurs w Szkole Nowej Ewangelizacji. Nie wymaga żadnego przygotowania.
Jest polecany wszystkim, którzy pragną odnowić osobistą więź z Bogiem.

Kurs Emaus - Słowo Boże

Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im pisma. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając je i nim się karmiąc nawiązał głębszą relację z Jezusem - Słowem, który jest odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania i najgłębsze pragnienia. Kurs jest skierowany do osób, które doświadczyły już spotkania z Jezusem i chcą pogłębić swoją relację z nim w jego Słowie.

Plakat z poprzedniego kursu.

Kurs Modlitwy Charyzmatycznej

Świadectwa oraz relacja fotograficzna z kursu od 17 do 18 czerwca 2016 r.- <więcej>

Plakat z poprzedniego kursu.

Kurs Jan - formacja uczniów

"JAK ZOSTAĆ UMIŁOWANYM UCZNIEM CHRYSTUSA"

Jan – umiłowany uczeń Jezusa, który zasiadał u stóp Mistrza i wsłuchiwał się w Jego głos, znał nawet rytm bicia serca swojego Mistrza. Jan miał świadomość, że uczniostwo wymaga ofiary, konkretnej postawy, odpowiednich relacji z otoczeniem, ciągłej formacji… tak, by z ucznia stać się apostołem i coraz bardziej upodabniać się do Mistrza, być tak jak On. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii.

Kurs duchowości.

Kurs Jan jest to czas poznawania na czym polega bycie uczniem Jezusa. Nie takim uczniem, który po wysłuchaniu lekcji nie ma z jej treściami nic więcej wspólnego. Uczniem, który każde słowo swojego Nauczyciela chłonie całym sobą. Uczniem, który uważnie słucha słów Mistrza i z całego serca stara się wcielić je w życie. Uczniem, który pozwala się wychowywać i kształtować swojemu Nauczycielowi, nawet wtedy gdy nie rozumie stosowanych przez Niego metod.

Chcesz stawać się takim właśnie uczniem CHRYSTUSA?

Pełnym ufności w to, że najlepszym nauczycielem życia i miłości jest właśnie On?

Poświęć te kilka dni i przekonaj się jak żyć w szkole Życia!

ZAPRASZAMY osoby , które uczestniczyły w kursie "Nowe Życie"

Więcej informacji i zapisy u Rafała - tel. 501 417 141

uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny