Chór parafialny

„Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” - św. Augustyn

                                                    

 

"Śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” - pisał św. Augustyn w słynnych „Wyznaniach”.

Śpiew podczas Eucharystii, jest to szczególny wyraz radości serca, który podkreśla uroczysty charakter zgromadzenia i sprzyja dzieleniu się jedną wiarą i miłością.  


  

Chór parafialny powstał w październiku w 2013 roku z inicjatywy ks. dziekana Henryka Dziadczyka oraz  byłego organisty Armanda Kwaśkiewicza. Od lipca 2017r. chór parafialny prowadził Albert Mazurkiewicz. Chór  liczył 25 członków i  był to chór mieszany.  Wykonywał śpiewy czterogłosowe.  Chór można było usłyszeć prawie w każdą niedziele o godz. 12:00 oraz wszystkie uroczystości w kościele parafialnym.  Chór występował na licznych zjazdach chóralnych,  konkursach oraz na corocznym festynie parafialnym.

Aktualnie Pan Adam, nowy organista, bardzo serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które tworzyły nasz parafialny chór, a także tych, którzy chcieliby do niego należeć, na spotkanie dziś po sumie do Domu Formacji. Będzie to spotkanie zapoznawcze i wstępne zaplanowanie prób - 24 listopada 2019r.

Wszystkich, którzy mają chęć przyłączenia się do chóru parafialnego i chcących śpiewać na cześć i chwałę Pana zapraszamy na próbę chóru,  która  odbywa  się w każdy czwartek po wieczorowej mszy św. w Domu Formacji w celu sprawdzenia głosu i słuchu muzycznego. Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty?

22 listopada - wspomnienie św. Cecylii, czyli święto kultywujących muzykę sakralną


AKTUALNOŚCI Chór

Przegląd Chórów w Końskich

niedziela, 19 czerwca 2016

Dnia 19 czerwca 2016 r. w Końskich odbył się II Konecki Przegląd Chórów Parafialnych w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Obok Przedborskiego Chóru Parafialnego udział w przeglądzie wzięły chóry z Opoczna, Radoszyc...

(2034)
Więcej…

Zaśpiewali Jezusowi...

niedziela, 24 stycznia 2016

W niedzielę 24 stycznia 2016 r. w naszej parafii wspólnie kolędowali: Chór parafialny z Przedborza, Chór Katedralny z Łodzi, Chór parafialny z Radoszyc, Chór parafialny z Kraśnicy, Tenorzy z Kraśnicy, Chór ...

(1677)
Więcej…

Kolędowanie Chóru w 2015r.

niedziela, 11 stycznia 2015

Przedborski Chór Parafialny po raz kolejny ubogacił nas swoim śpiewem w Przedborskiej Świątyni. Również wszyscy zgromadzeni wierni pod dyrygenturą Pana Armanda Kwaśkiewicza zaśpiewali Panu Jezusowi kolędę.

Kolędy...

(1401)
Więcej…

Kolędowe spotkanie Chórów z Przedborza i Radoszyc

sobota, 11 stycznia 2014


(809)
Wrzesień 2023
29
Piątek
święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
BuaXua Calendar