Konferencja w Sejmie RP – Rodzina siłą Polski

30 marca 2016 r. z okazji dziesiątej rocznicy wprowadzenia do kaplicy sejmowej relikwii św. Gianny Beretty Molli oraz ustanowienia przez Sejm w 2004 r. Narodowego Dnia Życia  w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja pt.: Rodzina siłą Polski.

Organizatorami niniejszej konferencji był Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło-Życie i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pod kierownictwem posła Roberta Telusa wraz z kapelanem parlamentarzystów ks. dr Piotrem Burgońskim oraz Stowarzyszeniem Rodzin Wielodzietnych im. św. Gianny Beretty Molli.

Przedstawiciele naszej wspólnoty Parafialnej mięli zaszczyt uczestniczyć w niniejszej konferencji dzięki zaproszeniu Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Msza Św. w Kaplicy Sejmowej z udziałem również naszych przedstawicieli Domowego Kościoła.

Eucharystia celebrowana przez kilkudziesięciu kapłanów pod przewodnictwem biskupa Stanisława Stefanka

Przed tablicą upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Parlamencie Narodowym dnia 11 czerwca 1999 r.

Chwila wzajemnej dyskusji w przerwie konferencji.

Poseł na Sejm RP Robert Telus witał przybyłych gości

Znamienici goście - ks.bp.Stanisław Stefanek, ks.abp. Henryk Hoser, Gianna Molla

Dziekan ks. Henryk Dziadczyk i Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska

Pani Posłanka Krystyna Pawłowicz

Czas dla reporterów.

Czas dla reporterów ciąg dalszy ...

Poznajemy kuluary Sejmu dzięki uprzejmości Posła Ziemi Radomszczańskiej na Sejm RP Krzysztofa Maciejewskiego.

Ks. Stanisław Obratański bliżej Senatu.