Rejonowy Dzień Wspólnoty w Czarnej

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., przedstawiciele Domowego Kościoła naszej parafii uczestniczyli w Dniu Wspólnoty w Czarnej koło Końskich. Nasza parafia była reprezentowana przez 12 osób, przedstawicieli trzech Kręgów Rodzin działających w naszej wspólnocie. Czarna, gdzie tym razem odbywał się Dzień Wspólnoty, jest miejscem świętym dzięki obecności obrazu Matki Bożej Wychowawczyni, którą koronował przed laty ks. Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski.
Dzień Wspólnoty pełni funkcję formacyjną i odbywa się dwa razy w roku. Takie spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, do wzajemnego ubogacania się, ale nade wszystko włącza się w budowę wielkiej wspólnoty ludzi podążających tą samą drogą.
Program Dnia Wspólnoty był niezwykle bogaty. Centrum stanowiła oczywiście Eucharystia sprawowana przez sześciu kapłanów pod przewodnictwem ks. Henryka  Dziadczyka, w której przedstawiciele naszych wspólnot brali czynny udział. Przed Mszą świętą wysłuchaliśmy ciekawej konferencji dotykającej tematyki Miłosierdzia. Tej samej tematyki dotyczył także piękny program słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Opoczna.