Schola

,,Będę śpiewał Tobie Mocy moja …”

Schola to skrót od terminu „schola cantorum”, oznaczającego „szkołę śpiewaków”. Pochodzące z języka greckiego słowo „schola” znaczy „szkoła”, natomiast łacińskie „cantorum” od „cantus” oznacza „śpiew”.  Schola młodzieżowa w Przedborzu istnieje od wielu lat. Tworzą ją osoby w różnym wieku , o różnych charakterach i  zainteresowaniach lecz ich głównym celem jest wychwalanie Boga śpiewem. Każdy z nas został obdarzony rozmaitymi talentami, dlatego ważne jest, ażeby otrzymane dary dobrze spożytkować. Nasza schola czynnie włącza się w życie parafii. Ubogaca Mszę Świętą w niedzielę o godzinie 10.30 .W corocznym Festynie Parafialnym daje świadectwo wiary poprzez przygotowanie montażu słowno-muzycznego. Każdy okres w Liturgii Kościoła stwarza szansę na przybliżenie naszej wspólnocie Boga poprzez śpiew i słowo mówione. Schola  podczas Świąt Wielkanocnych  czuwa przy Grobie Pańskim oraz bierze  udział w Apelach odbywających się w maju, miesiącu poświęconym Maryi.

     Prowadzące scholę : Dyk Kinga tel. 723 940 826 i Amelia Gacia tel. 570 730 823

Podczas prób scholii odbywają się regularne spotkania formacyjne, których celem jest pogłębianie wiary oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych poprzez przyglądanie się życiu w świetle słów Pisma Świętego. Spotkania prowadzi ks. Dominik Tkaczyk.

Próby scholi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00. Każdego lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga ZAPRASZAMY !

AKTUALNOŚCI Schola

Pielgrzymka do Sanktuarium w Rostkowie

poniedziałek, 06 listopada 2017


Dnia 16 września 2017r. schola parafialna wraz z młodzieżą wzięła udział w  35. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Odbyła się ona  pod hasłem „ I poszli za Nim”....

(1068)
Więcej…

Wieczór ze Św. Janem Pawłem II

piątek, 25 kwietnia 2014


W Niedzielę, 27 kwietnia, świat ludzi wierzących w Polsce, skierował swój wzrok ku Rzymowi. To tam, na placu przed bazyliką św. Piotra, w obecności wielomilionowej rzeszy pielgrzymów, papież Franciszek uroczyście...

(1609)
Więcej…
Wrzesień 2023
29
Piątek
święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
BuaXua Calendar